Konopí v interním lékařství

V interním lékařství se neopomíjí aplikovat konopná léčba, kterou doprovází konzervativní léčebné metody. Přitom na interně se mnohdy léčí zánětlivé onemocnění trávicího ústrojí zvané Crohnova choroba, která postihuje jedince mezi dvacátým až čtyřicátým rokem. Tato nevyléčitelná nemoc se nevyhýbá ani ženám ani mužům. Mnohem častěji se objevuje u lidí žijících ve větších městech anebo hustě obydlených městských metropolích. Na vznik této choroby působí nejen samotné prostředí, ale roli zde sehrává v jistém měřítku také genetické predispozice. Tuto nemoc může rozjet infekce v těle, porucha imunitního systému, stres, špatná životospráva či kouření. Pokud se Crohnova choroba nezachytí včas, může se rozšířit do okolních tkání tenkého a tlustého střeva. Jsou i případy kdy je postižen celý trávicí trakt a to počínaje jícnem a konče konečníkem. Ke standardním příznakům patří chronické průjmy, rapidní váhový úbytek, zvýšena tělesná teplota. Člověk je více unaven a cítí se velmi slabý.

Při zjištění této nemoci mohou pacienti konzumovat konopný výtažek, který se rovnou v předepsané dávce přimíchává do jídla. Někdy se tímto vyextrahovaným produktem potírají dětské piškoty či sušenky, jindy se zamíchává do studených či teplých nápojů. Tento výtažek se vyrábí z té nejlepší a nejkvalitnější byliny, jako je indické konopí, jež se může pochlubit vysokými sedativními vlastnostmi. Vedle tohoto druhu se používají hybridní konopné rostliny s vylepšenými účinky. Jedná se o křížence indického a setého konopí s absolutním léčebným potenciálem, k těm nejvyhledávanějším se řadí Medical Star. Ideálně pro výrobu výtažku se hodí také druh White Widow, White Phoenix, Sunriser, Panacea Medical Seeds. Všechny uvedené rostlinky konopí dokážou výrazně zlepšit zdravotní stav. Pacient se cítí mnohem lépe, projevuje se u něho větší chuť k jídlu. Jeho fyzická aktivita se zvýšila, záchvatové stavy se dostavují čím dál méně. Navíc u pacienta se upravila tělesná hmotnost.

Na počátku této kúry užívá pacient malou dávku výtažku v množství cca 0,02 gramu. V průběhu terapie se dávkování zvyšuje, posléze pacient konzumuje dávku, která se podobá většímu zrníčku rýže.

 

comments powered by Disqus